Luksusowe wille, wille marzeń Ep.17z20 – SAOTA po raz czwarty.

Uwaga!17sty, prawie ostatni epizod z naszej ulubionej i ultra-nowoczesnej serii ’Wille marzeń’. Musimy dobrze wykorzystać tego posta, najlepiej pokazując jakieś luksusowe wille albo wille marzeń. A najlepiej jedno i drugie w jednym obiekcie ;] To co? Zaczynamy?;];] Mam nadzieję, że jesteście gotowi na przyjęcie potężnej dawki inspiracji!

Jak już wiecie z tytułu, dzisiaj po raz czwarty poznacie projekt biura SAOTA – równie luksusowy, równie nowoczesny, równie inspirujący!

Trzy wcześniejsze wpisy to:

SAOTADzisiaj pora na kolejny, już czwarty obiekt pokazany u PD, który wyszedł spod ręki i myszki architektów z SAOTA, również zlokalizowany w RPA, w najbardziej ekskluzywnej dzielnicy, pełnej najdroższych rezydencji – nie tylko samego Kapsztadu, ale całej Południowej Afryki – Clifton. Mieszkania i domy tam położone, zazwyczaj budowane na klifie, mają przepiękny widok na Ocean Atlantycki.

Luksusowe wille – willa marzeń Clifton 2A.

luksusowe_wille_nowoczesne_willa_marzeń_saota_Clifton_2a_307

Piękne, nowoczesne materiały to również wyznacznik nowoczesności budynku.

luksusowe_wille_nowoczesne_willa_marzeń_saota_Clifton_2a_293

Widok budynku od strony drogi w nocy…

luksusowe_wille_nowoczesne_willa_marzeń_saota_Clifton_2a_223

… i w dzień ;] Ta niepozorna na pierwszy rzut oka budowla to przykład świetnie rozwiązanej architektury.

Luksusowe wille to niestandardowe rozwiązania. Takie rozwiązania, które sprawdzają się tylko w tym jednym, konkretnym przypadku, które konstruowane są dla bieżących potrzeb i jasno określonych celów. To dokładnie tak jak w przypadku większości nowoczesnych rezydencji, które opisywałam Wam w ciągu całej naszej serii ’Wille marzeń’ ;] oraz naszego ostatniego budynku – willi Clifton 2A.

luksusowe_wille_nowoczesne_willa_marzeń_saota_Clifton_2a_335

Po prostu lubię te zestawienia dzień – noc ;] należy pamiętać, że nowocześnie zaprojektowany budynek to również prawidłowe, ale i efektowne oświetlenie go późną nocną porą, ponieważ dobra architektura powinna sama się bronić zarówno nocą…

luksusowe_wille_nowoczesne_willa_marzeń_saota_Clifton_2a_307

… jak i za dnia ;] Luksusowe wille i ich must have czyli… basen ;] O innym domu z serii 'Wille marzeń’ – Dom z basenem – przeczytasz tutaj.

Nowoczesna rezydencja Clifton 2A posiada spektakularny widok na jedno z najpiękniejszych wybrzeży Południowej Afryki. Dokładna analiza lokalizacji działki pozwoliła projektantom na dostosowanie tej ekskluzywnej rezydencji do wymagającego otoczenia – nowoczesna willa znajduje się na samym rogu stromego zbocza, osadzona na klifie od jego południowej strony, w ten sposób, aby jednocześnie mogła być ona chroniona od silnych wiatrów oraz hałasu ruchliwej drogi.

Dzięki temu ten nowoczesny dom posiada niespotykany atut – roztacza się z niego widok o kącie 270 st. !

luksusowe_wille_nowoczesne_willa_marzeń_saota_Clifton_2a_13

Widok na Ocean Atlantycki z poziomu tarasu dla gości. Otwarta, elegancka przestrzeń, gdzie granica pomiędzy wnętrzem a zewnętrzem budynku całkowicie się zaciera.

luksusowe_wille_nowoczesne_willa_marzeń_saota_Clifton_2a_349

Rozbudowany taras, tak naprawdę znajduje się na każdym z trzech poziomów budynku, bo luksusowe wille to również rozmach! I ten monumentalny kominek, który dominuje nad tym wnętrzem;]

luksusowe_wille_nowoczesne_willa_marzeń_saota_Clifton_2a_55

Nowoczesny dom to również przemyślane dodatki. Tutaj proste, a jednocześnie bardzo ekskluzywne.

Funkcja Luksusowe wille, wille marzeń, podobnie jak rezydencja Clifton 2A, posiadają ważny aspekt – przemyślane rozwiązania funkcjonalne w połączeniu z odizolowaniem strefy prywatnej, od tej stricte reprezentacyjnej, dla gości. W tym wypadku pomieszczenia dla właścicieli zostały wyniesiony ponad poziom całego domu, na finezyjnie wysuniętym cokole, kształtującym dodatkowo zewnętrzną formę budynku, połączonych szklanym pomostem.

Luksusowe wille to luksusowe wnętrza ;]

luksusowe_wille_nowoczesne_willa_marzeń_saota_Clifton_2a_265

Na pierwszy rzut – strefa prywatna czyli pomieszczenia dla właścicieli i widok na sypialnię.

luksusowe_wille_nowoczesne_willa_marzeń_saota_Clifton_2a_27

Podwieszony kominek? Czemu nie! Po więcej kominkowych inspiracji zapraszam tutaj!

luksusowe_wille_nowoczesne_willa_marzeń_saota_Clifton_2a_41

Prosty, elegancki ale przede wszystkim lekki, przemyślany design.

luksusowe_wille_nowoczesne_willa_marzeń_saota_Clifton_2a_69

O to to to! Dla takich widoków warto wydać każde pieniądze! Któż nie chciałby mieć takiego spektakularnego widoku z jadalni? ;]

luksusowe_wille_nowoczesne_willa_marzeń_saota_Clifton_2a_251

Zobaczcie na to zestawienie tradycyjnych rozwiązań z tymi nowoczesnymi – nawet w wyborze krzeseł do jadalni czy hokerów. Widać, że Inwestorzy nie boją się eksperymentować!

luksusowe_wille_nowoczesne_willa_marzeń_saota_Clifton_2a_83

Białe, marmurowe schody w połączeniu z lekką, szklaną barierką – czyli tradycyjne rozwiązania połączone z nowoczesnym designem.

luksusowe_wille_nowoczesne_willa_marzeń_saota_Clifton_2a_97

Tutaj jeszcze inny kominek – całkowicie otwarty! Boisz się takich rozwiązań? Biokominek jest idealny dla Ciebie! Tak właśnie wygląda przestrzeń, którą wybrali dla siebie właściciele budynku – nowoczesna wersja master bedroom. Co to jest master bedroom? Zapraszam do posta!

luksusowe_wille_nowoczesne_willa_marzeń_saota_Clifton_2a_111

Łazienka – czysta, przejrzysta, lekka forma. Usytuowana od bardziej intymnej części działki- od strony wzgórza, dzięki czemu można było pozwolić sobie na takie niesamowite przeszklenia. Bo dzisiejsza łazienka to już coś w rodzaju SPA.

luksusowe_wille_nowoczesne_willa_marzeń_saota_Clifton_2a_237

Można powiedzieć, że wnętrze nowoczesnej willi Clifton 2A jest bardzo spójne – bo luksusowe wille to całościowe rozwiązania!

luksusowe_wille_nowoczesne_willa_marzeń_saota_Clifton_2a_377

Otwarty barek? Jasne, że tak!

luksusowe_wille_nowoczesne_willa_marzeń_saota_Clifton_2a_391

Szczególnie z takim widokiem!

VOGUE Co ciekawe, willa Clifton 2A została wykorzystana w jednej z sesji zdjęciowych jednego z najbardziej znanych, ekskluzywnych magazynów traktujących o modzie – w kampanii Vogue’a! Czyli przykład na jak wielu płaszczyznach wykorzystana może być architektura. Samo to dla obiektu rangi Clifton 2A jest wyróżnieniem, a promocja świetnej, nowoczesnej architektury może się odbywać w często bardzo niestandardowy, ale jakże efektywny sposób ;]

luksusowe_wille_nowoczesne_willa_marzeń_saota_Clifton_2a_181

Galeria czyli rysunku techniczne na sam koniec każdego posta o luksusowych willach u Pani Dyrektor. Praca Architekta oprócz kontaktu z Inwestorem i różnej maści Urzędami, opiera się głównie właśnie na takich rysunkach technicznych czyli rzutach poziomych poszczególnych kondygnacji, przekrojach, detalach budowlanych, szczegółach technicznych, konstrukcjach, analizach, itd. itd. ;]

Jeżeli natomiast szukacie innych projektów z RPA zapraszam do postów poniżej. Muszę Wam powiedzieć, że Afryka, a szczególnie jej południowa część jest bardzo luksusowa i bardzo inspirująca!

Luksusowe wille z Afryki:

PD Architekt pozdrawia Was z biura w Rzeszowie i życzy wiele dobrego w pierwszy dzień ostatniego miesiąca roku ;]

Potrzebujesz więcej informacji na temat projektowania, sprawdź naszego YouTube.
VN:F [1.9.22_1171]
PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? OCEŃ GO!
Rating: 10.0/10 (3 votes cast)
Luksusowe wille, wille marzeń Ep.17z20 - SAOTA po raz czwarty., 10.0 out of 10 based on 3 ratings

About Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.

One comment


  1. Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /dysk3/vhosts/agn.dosieci.pl/panidyrektor.pl/wp-content/plugins/gd-star-rating/code/blg/frontend.php on line 574

    taki dom to można mieć

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: 0 (from 0 votes)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

.: PaniDyrektor.pl