Luksusowy nowoczesny dom-nowoczesne projektowanie zaczyna się w głowie Ep. 21

Wracamy do naszej serii luksusowych domów z całego świata. Dzisiaj kolejny epizod a w nim kolejny luksusowy, nowoczesny dom. Wcześniej pokazałam Wam jedne z najpiękniejszych domów świata, jeżeli jeszcze nie widzieliście, tutaj znajdziecie dwa podsumowania, w każdym z nich 10 luksusowych rezydencji:

Przy okazji publikowania tych postów często spotykałam się z taką opinią, że

Niemniej tym co w nich robi najlepsze wrażenie jest widok z okien.

Oczywiście, tak jak napisał w jednym z komentarzy Czytelnik Pani Dyrektor, kontekst, wybór działki czyli miejsce, w którym dom powstaje ma niezmiernie ważne znaczenie jeżeli chodzi o jego architekturę i efekt WOW ;] i fakt jest również taki, że jeżeli kogoś stać na wybudowanie takiego domu, stać go również na to, aby kupić sobie działkę, teren w górach, na wybrzeżu, z widokiem na morze czy ocean.

Niemniej jednak chciałam pokazać Wam, że

NOWOCZESNE PROJEKTOWANIE ZACZYNA SIĘ W GŁOWIE

zarówno Inwestora, jak i Projektanta domu. Dlatego kontynuując naszą serię o nowoczesnych domach, willach marzeń, luksusowych rezydencjach, tym razem chciałabym pokazać Wam równie piękne domy, które zachwycają swoją nowoczesną architekturą bez względu, a może raczej, bez pomocy działki i kontekstu, w którym się znajdują.

Przed Wami pierwszy luksusowy nowoczesny dom, który idealnie odnalazłby się i świetnie wyglądałby w każdym kontekście;]

Luksusowy nowoczesny dom – zainspiruj się!

luksusowy nowoczesny dom nowoczesny projekt dom w kontekście willa marzeń 02

Jak Wam się podoba? Piękna, przeszklona, nowoczesna klatka schodowa to element, który może pojawić się i urozmaicić bryłę również Twojego domu ;] jak widzicie takie rozwiązania możemy spotkać również w indywidualnych projektach domów mieszkalnych, a nie tylko w galeriach handlowych ;]

luksusowy nowoczesny dom nowoczesny projekt dom w kontekście willa marzeń 06

Wejście do domu – tak ważny, a tak bardzo często pomijany i zaniedbany element każdego domu i projektu. Zobacz na co otwiera się ten dom – na zieleń we wnętrzu. I nie masz pewności, czy wejdziesz do zamkniętego domu czy otwartego patio ;]

luksusowy nowoczesny dom nowoczesny projekt dom w kontekście willa marzeń 41

Bo dobrze zaprojektowany dom to świetny widok z każdej strony . I nie trzeba będzie budować wielkiego ogrodzenia czy sadzić rzędu tui żeby zasłonić tę czy tamtą elewację :P

luksusowy nowoczesny dom nowoczesny projekt dom w kontekście willa marzeń 18

Pięknie rozświetlony, ciepłym, przytulnym światłem. Odpowiednie podświetlenie domu to również coś, o czym warto pamiętać w projekcie.

Projekt Autorem projektu jest biuro architektoniczne Gantous Arquitectos. A sam dom zlokalizowany jest w Meksyku. Nie ma to jednak najmniejszego znaczenia, ponieważ równie dobrze mógłby być położony w Polsce, Niemczech, Włoszech czy Grecji. Świetnie odnalazłby się w każdym kontekście. Więc nie czekaj tylko zainspiruj się!

Ty również możesz mieć podobny dom – dom otwarty, luksusowy nowoczesny dom, wykonany z nowoczesnych materiałów, dom przemyślany, dom dla Ciebie!

luksusowy nowoczesny dom nowoczesny projekt dom w kontekście willa marzeń 42

Ogrodzenie uzupełniające dom i pewien sposób do niego nawiązujące – to się nazywa projektowanie całościowe.

luksusowy nowoczesny dom nowoczesny projekt dom w kontekście willa marzeń 40

Nowoczesny dom to m.in. nowoczesne materiały użyte w wykończeniu elewacji – tutaj szkło, drewno, beton i kamień.

luksusowy nowoczesny dom nowoczesny projekt dom w kontekście willa marzeń 04

Oszczędny w detal taras i ażurowe nad nim przekrycie, stanowiące raczej element rozrzeźbienia i urozmaicenia bryły niż ochronę przed deszczem czy słońcem.

luksusowy nowoczesny dom nowoczesny projekt dom w kontekście willa marzeń 34

Gra światła i cienia czyli coś co buduje i tworzy nie tylko dom, ale każdą architekturę.

Wnętrze Zapraszam Was do wnętrza tego intrygującego, a już na pewno nowoczesnego domu. Zainspirujcie się! Zobaczcie jak wygląda nowoczesne projektowanie, podejrzyjcie niekonwencjonalne rozwiązania i piękną, wysublimowaną przestrzeń, która mimo, iż oszczędna w materiałach wcale nie jest surowa czy nieludzka. Właśnie jest to przestrzeń wykreowana przez ludzi i dla ludzi, dla ich specjalnych potrzeb.

nowoczesny dom nowoczesny projekt dom w kontekście willa marzeń 07

Zieleń we wnętrzu – nie zapomnijmy usytuować jej tak, aby była dobrze doświetlona i miała potrzebną jej przestrzeń.

nowoczesny dom nowoczesny projekt dom w kontekście willa marzeń 36

Taki widok z okien to również efekt WOW ;] czasami nie trzeba domu nad oceanem, aby zapewnić sobie niesamowity widok każdego dnia.

nowoczesny dom nowoczesny projekt dom w kontekście willa marzeń 09

Zwróć uwagę, jak zielone jest to wnętrze. Nie tylko dzięki temu, że mnóstwo zieleni jest wewnątrz domu, ale również poza nim, a jednocześnie z widokiem na nią.

nowoczesny dom nowoczesny projekt dom w kontekście willa marzeń 13

Jeszcze raz zieleń przy wejściu do domu i przy klatce schodowej.

nowoczesny dom nowoczesny projekt dom w kontekście willa marzeń 15

Wewnątrz również dominują naturalne materiały wykończeniowe i otwarte przestrzenie.

nowoczesny dom nowoczesny projekt dom w kontekście willa marzeń 17

Nawet drzewko zostało tutaj efektownie podświetlone. Pomyśl o tym i zainspiruj się!

Mam dla Was jeszcze więcej zdjęć z wnętrze tego niezwykłego, luksusowego domu! Zobaczcie sami, jak piękne może być wnętrze nowoczesnego domu!

Galeria rysunków technicznych dla Wszystkich tych, którzy są ciekawi, jak ten projekt wyglądał, zanim wykopane zostały pod niego pierwsze fundamenty ;] zobaczcie sami i zainspirujcie się! Mam dla Was, rzuty czyli plany domu oraz coś, co nie tylko architekci lubią najbardziej, czyli model domu, i to nie taki komputerowy tylko ręcznie wykonany i klejony. Zresztą zobaczcie sami!

Dzisiaj u Pani Dyrektor było mnóstwo zdjęć a co za tym idzie – mnóstwo inspiracji!

Weszliśmy w nową, już 3 dziesiątkę!! naszej serii o nowoczesnych domach, willach marzeń z wielkim przytupem! I oby tak zostało do końca! Ponieważ mam dla Was przygotowane dużo więcej odcinków, a w nim piękne, luksusowe wille z całego świata!

Już teraz zatem zapraszam na kolejne epizody i kolejne luksusowe rezydencje u Pani Dyrektor!

Więcej informacji na temat projektowania i procedur na naszym YouTube.
VN:F [1.9.22_1171]
PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? OCEŃ GO!
Rating: 9.0/10 (2 votes cast)
Luksusowy nowoczesny dom-nowoczesne projektowanie zaczyna się w głowie Ep. 21, 9.0 out of 10 based on 2 ratings

About Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

.: PaniDyrektor.pl