Nowoczesna luksusowa rezydencja – Dom w Almuñecar Ep.22

Dzisiaj kolejny dom bardzo nowoczesny i bardzo inspirujący! Zabieram Was do gorącej Hiszpanii a tam czeka na nas nowoczesna luksusowa rezydencja w Almuñecar – będzie dużo zdjęć, dużo pięknych inspiracji i dużo nowoczesnej architektury – zapraszam do intensywnego inspirowania się!

W ostatnim, 21 poście z naszej serii ’Wille marzeń’, w którym opisywałam dla Was nowoczesny luksusowy dom w Meksyku, wspomniałam, że od teraz będę szukać dla Was nowoczesnych domów i pięknych inspiracji w kontekście konkretnej zabudowy tak, aby lokalizacja, która niekiedy robi niesamowite wrażenie i niejako podnosi jakość architektury, nie miała w tym wypadku na nią wpływu.

I teraz muszę się do czegoś przyznać i od razu wytłumaczyć ;]

Otóż nowoczesna luksusowa rezydencja, którą zaraz zobaczycie położona jest nad morzem i ma przepiękny widok na morze. Ale co jest najważniejsze – TEN DOM BYŁBY RÓWNIE EFEKTOWNY I PREZENTOWAŁBY WYSOKIEJ JAKOŚCI ARCHITEKTURĘ W KAŻDYM INNYM MIEJSCU I KONTEKŚCIE co oznacza, że akurat w tym przypadku lokalizacja na wybrzeżu nie ma wpływu na wysokiej jakości architekturę.

Oglądając zdjęcia i przygotowane inspiracje miejcie to proszę na uwadze i spróbujcie 'przenieść’ sobie w wyobraźni nowoczesny dom w Almuñecar w dowolne miejsce – wyglądałby równie efektownie co w swojej pierwotnej lokalizacji ;]

Po takim wstępie zapraszam Was do posta i inspirowania się piękną architekturą!

nowoczesna luksusowa rezydencja Almunecar inspiracje projekt design 00

Częściowo obłożony drewnem dom staje się przyjemny i bardzo nowoczesny.

nowoczesna luksusowa rezydencja Almunecar inspiracje projekt design 01

Drewno na elewacji to dobry pomysł, jeżeli marzy nam się nowoczesna elewacja. W połączeniu z bielą jest przyjemna, lekka i elegancka.

nowoczesna luksusowa rezydencja Almunecar inspiracje projekt design 07

Basen przy domu to teraz coś w rodzaju must have luksusowych rezydencji ;]

nowoczesna luksusowa rezydencja Almunecar inspiracje projekt design 02

Zwróć uwagę na drobną zieleń zorganizowaną przy tarasie tego nowoczesnego domu. To ujęcie bardzo mi się podoba, bo bez widoku na morze ten nowoczesny dom jest równie efektowny.

nowoczesna luksusowa rezydencja Almunecar inspiracje projekt design 03

Prosty lekki design i naturalne materiały.

nowoczesna luksusowa rezydencja Almunecar inspiracje projekt design 06

Widok na basen oraz taras na piętrze.

Funkcja w tym nowoczesnym domu została podzielona na 5 stref, z czego każda z nich dotyczy odmiennej funkcji i użytkowników. Tak więc mamy strefę reprezentacyjną, która jest zarazem wypoczynkową, strefę jadalniano-kuchenną, strefę prywatną właścicieli, strefę dla dzieci i ostatnia strefa czyli miejsce dla gości. Strefy te nie kolidują ze sobą, tylko delikatnie się przenikają, zazębiają i uzupełniają. Dzięki temu dom jest wygodny i bardzo funkcjonalny.

Wnętrze zostało zaprojektowane przez Susanne Cots i wielokrotnie nagrodzone. Jest to nowoczesne, w pełni tego słowa znaczeniu, wnętrze o lekkim, niewymuszonym designie, w którym dominuje biel w zestawieniu z naturalnymi materiałami typu drewno. Nowoczesne i przytulne zarazem, pełne słońca i ciepła. Takie jest wnętrze luksusowego domu w Almuñecar.

Zainspirujcie się zatem!

nowoczesna luksusowa rezydencja Almunecar inspiracje projekt design 12

Jasne wnętrze, w którym dominuje biel w połączeniu z ciepłym, naturalnym drewnem. Nowoczesna kuchnia o prostym designie.

nowoczesna luksusowa rezydencja Almunecar inspiracje projekt design 13

Dzięki zastosowaniu przeszkleń wnętrze stało się jeszcze bardziej przestronne i otwarte.

nowoczesna luksusowa rezydencja Almunecar inspiracje projekt design 14

Dom otwiera się na zewnętrze poprze liczne przeszklenia. Dzięki temu wnętrze jest jasne i pełne gorącego hiszpańskiego słońca.

nowoczesna luksusowa rezydencja Almunecar inspiracje projekt design 17

Zwróćcie uwagę na stolarkę okien w czarnym, kontrastującym z białym wnętrzem kolorze. Dodaje mu charakteru i lekko urozmaica.

Biały był przewodnim kolorem do projektu wnętrza całego domu. Jak widać na zdjęciach projektantka konsekwentnie trzymała się założenia, zestawiając białe meble, na biało wykończone ściany i sufity z ciepłym naturalnym drewnem na podłodze i czarnymi, kontrastującymi akcentami jak kominek czy niektóre elementy wyposażenia. 

Całość nie jest nudna ani monotonna – za to lekka i niewymuszona. 

Jedynymi pomieszczeniami, do których wprowadzono odrobinę koloru są…pokoje dla dzieci! czyli ich sypialnie i pokój zabaw.

nowoczesna luksusowa rezydencja Almunecar inspiracje projekt design 21

Pisałam dla Was ostatnio posta o zieleni we wnętrzu ;]

nowoczesna luksusowa rezydencja Almunecar inspiracje projekt design 22

Może zieleń we wnętrzu w takiej formie?;] Ta na pewno jest dobrze doświetlona i stanowi ciekawy akcent wnętrza salonu.

nowoczesna luksusowa rezydencja Almunecar inspiracje projekt design 30

Pokój gościnny czyli kolejne miejsce, w którym postanowiono troszkę poszaleć i zrezygnować z dominującej wszem i wobec bieli. Jasne ciepłe drewno i kolorowe fotele w tradycyjnym klimacie Hiszpanii.

nowoczesna luksusowa rezydencja Almunecar inspiracje projekt design 26

Nowoczesna luksusowa rezydencja to również nowoczesna luksusowa łazienka ;]

I jeszcze więcej inspiracji prosto z Almuñecar! Nowoczesna luksusowa rezydencja u Pani Dyrektor!

Mam nadzieję, że podobał Wam się dzisiejszy nowoczesny dom prosto z Hiszpanii i nie macie mi za złe tego, że jest położony nad morzem :P

Powinniśmy czytać architekturę również samą w sobie. I tak, jasne, że architektura to gra budynku z kontekstem, w którym się znajduje, ale jestem przekonana, że dzisiejszy przykład wyglądałby świetnie nawet w zimowej scenerii ;]

P.S. Wszystko dobre, co jest SPÓJNE, dlatego kiedy budujesz dom nowoczesny, nie wyposażaj go po amerykańsku i odwrotnie. Te piękne wille są piękna głównie dlatego, że zostały zaprojektowane w pełnym wymiarze – od A-Z przez architekta – tego zwykłego albo/i tego od wnętrz. Nic nie dzieje się samo z siebie!

Wiedza z zakresu projektowania domów i procedur urzędowych czeka na ciebie na naszym kanale na YouTube.
VN:F [1.9.22_1171]
PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? OCEŃ GO!
Rating: 5.5/10 (2 votes cast)
Nowoczesna luksusowa rezydencja - Dom w Almuñecar Ep.22, 5.5 out of 10 based on 2 ratings

About Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

.: PaniDyrektor.pl