Nowoczesny modny dom z dachem dwuspadowym? To możliwe! EP. 2

Post dotyczący nowoczesnych domów z dachem dwuspadowym bardzo Wam się podobał.

Z pewnością dlatego, że dostajecie decyzje o warunkach zabudowy głównie na domy z dachem dwuspadowym.

Dziś chciałam pokazać Wam kolejne fajne pomysły na dwuspadowy dach domu który nadal wygląda nowocześnie.

Nie chcę wdawać się w dyskusję o tym, czy umieszczanie takich zapisów w decyzjach o warunkach zabudowy sa dobre czy nie więc proszę nie pytajcie o moje zdanie (kiedyś napiszę Wam wszystko co o tym myśle – obiecuje;])

Zaczynajmy więc – mam nadzieję, że zainspirujecie się do zamówienia ciekawej formy nowoczesnego domu z praktycznym dachem dwuspadowym, zrezygnujecie z typówki i – bedziecie bardzo zadowoleni z Waszej decyzji ;];]

W ostatnim poście o domach z dachem dwuspadowym pisaliście z zapytaniem o więcej materiałów nt. danych realizacji. Jako, że trudno było mi zorientować się o który dom chodzi nadaję im numerki ;] Tak będzie łatwiej pisać później na temat tego domu, zadawać pytania i odpowiadać na nie.

Nowoczesny, modny dom z dachem dwuspadowym – zainspiruj się!

nowoczesny_modny_dom_z_dachem_dwuspadowym_jednospadowym_projekty_pomysly_5

1. Zwróć uwagę, że ten dom nie różni się bryłą od „tradycyjnego”. To, że odbierasz go jako nowoczesny to kilka prostych zabiegów kosmetyczych. Okładzina ścian z blachy, która łączy się z dachem bez okapu oraz drewniane ściany szczytowe domu. Balkon zostały wykrojony z bryły – dzieki temu jest zadaszony i równocześnie jest zadaszeniem strefy wejśiowej domu.

nowoczesny_modny_dom_z_dachem_dwuspadowym_jednospadowym_projekty_pomysly_4

2. Często w warunkach zabudowy albo Miejscowych Planach spotyka się obostrzenia mówiące w sktócie o tym, że taki dach dwuspadowy o różnych wysokościach w kalenicy jest zabroniony do stosowania i projektowania. Przypomina komunę? Myślę, że określenie „komuny” w stosunku do architektury i rzeczy projektowanych w tym czasie to wyjątkowo niesprawiedliwe..

nowoczesny_modny_dom_z_dachem_dwuspadowym_jednospadowym_projekty_pomysly_1

3. Budowanie w mieście jest trudne i wymagające, szczególnie jeśli wokół jest już istniejąca zabudowa (jak w mieście). Ten dom niekoniecznie powtarza charakter istniejącej już pierzei ale mógłby staś się zaczątkiem jej budowania, dodatkowo jest schludny, nowoczesny i elegancki. Nie jestem zwolennikiem zasady „dobrego sąsiedztwa” jeśli naokoło nie ma dobrego sąsiedztwa ..

nowoczesny_modny_dom_z_dachem_dwuspadowym_jednospadowym_projekty_pomysly_6

4. Oba zdjęcia przedstawiają tą samą realizację. Prosty dom z dachem dwuspadowym położony na stoku z elewacją z drewna i częściowym doświetlem poddasza w kalenicy dachu.

nowoczesny_modny_dom_z_dachem_dwuspadowym_jednospadowym_projekty_pomysly_6A

nowoczesny_modny_dom_z_dachem_dwuspadowym_jednospadowym_projekty_pomysly_2

5. Dom z dachem jednoospadowym to również rozwiązanie jeśli chcesz zaprojektować nowoczesny dom a boisz się konsekwencji wybrania płaskiego dachu

nowoczesny_modny_dom_z_dachem_dwuspadowym_jednospadowym_projekty_pomysly_8

6. To znowuż dom z dachem wielospadowym. Nasze WZtki i Plany przeważnie mówią również o kierunku głównej kalenicy dachu – w tym przypadku ciężko byłoby wypowiedzieć się na ten temat, ale jest to przykład domu zaprojektowanego jako nowoczesny i z dachem stromym. Przyjrzyj się zdjęciom poniżej – nie wygląda jakby dom ten posiadał dach stromy – prawda? Elewacja jest również godna zauważenia!

nowoczesny_modny_dom_z_dachem_dwuspadowym_jednospadowym_projekty_pomysly_9nowoczesny_modny_dom_z_dachem_dwuspadowym_jednospadowym_projekty_pomysly_10

nowoczesny_modny_dom_z_dachem_dwuspadowym_jednospadowym_projekty_pomysly_11

7. Kolejny nowoczesny pomysł na projekt domu z dachem dwuspadowym ;] Ma modną linię, duże przeszklenia i dobrane kolory elewacji, pokrycia dachu stolarki etc. Poniżej dwa inne ujęcia. Zwróć uwagę na podjazd – zadaszenie – dla samochodów. Z pewnością jest przydatny!

nowoczesny_modny_dom_z_dachem_dwuspadowym_jednospadowym_projekty_pomysly_11anowoczesny_modny_dom_z_dachem_dwuspadowym_jednospadowym_projekty_pomysly_11b

Koniec z rezydencjami, teraz czas na mniejszą skalę domów. Pojekty i realizacje są nadal nowoczesne!

nowoczesny_modny_dom_z_dachem_dwuspadowym_jednospadowym_projekty_pomysly_12

8. Prosty dom z dachem dwuspadowym. Co czyni go nowoczesnym? KOLOR i MATERIAŁ. Jeśli chcesz mieć dom który wygląda na nowoczesny zastosuj chłodne tonacje – kolory jasnego drewna sosnowego, biel, szarości, grafit i chłodny brąz. Dzisiejsza nowoczesna architektura prezentuje głównie chłodne odcienie a jeśli już eksponuje kolor to JEDEN nie feerię barw materiałów w ciapki, paski, kreski, plamki …. !

nowoczesny_modny_dom_z_dachem_dwuspadowym_jednospadowym_projekty_pomysly_13

9. Kolejny dom pomimo, że zrobiony z tradycyjnych materiałów i którego bryła posiada tradycyjne dla naszego regiony świata kształty, wygląda nowocześnie. Jak to się stało? Materiały, kolory i FORMA – czysta i bez zbędnych dodatków.

nowoczesny_modny_dom_z_dachem_dwuspadowym_jednospadowym_projekty_pomysly_14

10. Przykład domu, który niemalże doskonale pasuje proporcjami do statystycznego domu drewnianego sprzed 60 lat. (Kojarzysz takie domy? prostokatny rzut ze szklanym gankiem od południa). Tutaj – zupełnie inny – współczesne materiały, dobrze dobrane kolory i niezła forma. Czesto zarzucacie mi, że na nowoczesne stylistycznie odmy potrzeba więcej pieniędzy.. Niekoniecznie i ten dom jest żywym tego przykładem!

nowoczesny_modny_dom_z_dachem_dwuspadowym_jednospadowym_projekty_pomysly_15

11. Dla tych, którzy nie lubią braku okapów, alebo z innych powodów nie mogą się czy nie chcą do ich braku przekonać pokazuję dom w stylistyce nowoczesnej, współczesnej, takiej którą nawet młody architekt nie pogardziłby. Podoba Ci się?

nowoczesny_modny_dom_z_dachem_dwuspadowym_jednospadowym_projekty_pomysly_16

12. Tutaj masz przykład nowoczesnego domu z dachem kopertowym. Jesteś właścicielem słynnego domu kostki?? Zobacz, jak moze się zmienić PRLowie 10x10x10 w nowoczesną archotekturę ;] Wszystkiemu winna jest.. elewacja – a raczej jej materiał oraz wymiana rytmu okien i przeszkleń ;] (oczywiście to nie jest perzebudowa domu kostki ALE każda kosta może wyglądać tak samo dobrze!!)

nowoczesny_modny_dom_z_dachem_dwuspadowym_jednospadowym_projekty_pomysly_17

13. Dużo w internecie przykadów małych nowoczesnych domków. Tutaj rodzaj pawilonu – przeszklony dwustronnie. Abyś mógł traktowa tę budowlę jako dom ścianę od południa zostaw przeszklną a tę od północy pełną. Bardzo podoba mi się okładzina elewacyjna zastosowana w tym projekcie!

nowoczesny_modny_dom_z_dachem_dwuspadowym_jednospadowym_projekty_pomysly_18

14. Przechodząc do bardziej tradycyjnych rozwiązań chciałam pokazać Ci co w domu wykończonym nawet tradycyjnymi materiałami takimi jak kamień może przesądzić o jego modnym nowoczesnym wyglądzie. Starannie dobrany podział przeszkleń i ich powiększenie to ten trik ;]

nowoczesny_modny_dom_z_dachem_dwuspadowym_jednospadowym_projekty_pomysly_20

15. Jeśli zastanawiasz się dlaczego pokazuję Ci ten dom to wiedz, że dlatego iż intryguje mnie i podoba mi się rozwiązanie garażu a dokładnie podjazdu. Jak widzisz ten dom usytuowany jest na ekstremalnie wąskiej działce i z pewnością dla jego właściciela liczył się każdy centymetr miejsca! To dzięki podciąciu bryły inwestor uzyskał zadaszoną stefę wejściową oraz miejsce postojowe dla samochodu ;] Trapi Cię zapis w Warunkach zabudowy o ilości miejsc postojowych? Może to rozwiazanie jest własnie dla Ciebie?

nowoczesny_modny_dom_z_dachem_dwuspadowym_jednospadowym_projekty_pomysly_21

16. A to projekt domu nowoczesnego z dachem dwuspadowym (może jednospadowym – można się spierać o niewidzialną kalenicę:P) Fajna bryła, projekt nie krzyczy „futuryzmem” jeśli tego nie lubisz, domek jest zgrabny i ładny. Czegóż chcieć wicej??

nowoczesny_modny_dom_z_dachem_dwuspadowym_jednospadowym_projekty_pomysly_22

17. Na koniec – to samo co zwykle – czyli jednoprzestrzenny dom z przeszkleniem od południa, bez okapów, zbednych udziwnień i z ciekawym materiałem na elewacji ;]

Jeśli jesteś zainteresowany odcinkiem nr 1 serii Nowoczesny modny dom z dachem dwuspadowym? To możliwe! kliknij ;]

Jeśli natomiast widziałeś epizod 1 i nadal czujesz niedosyt, przejdź do epizodu 3 ;]

Pani Dyrektor Architekt pozdrawia swoich słuchaczy i z niecierpliwością czeka na poniedziałek (tak tak, lubie poniedziałki – w sumie jeśli chcesz wiedzieć dlaczego przeczytaj tu) ale tym razem nie chodzi o to ;];]

Chodzi o Master Plan dzięki któremu zobaczycie więcej pięknych starych domków a może spotkacie się z Panią Dyrektor osobiście na pewnych wykładach (ale to tajemnica i póki co – nie zdradzam jej :D)

Miłego weekendowania!!

Kliknij aby dowiedzieć się więcej na temat projektowania i procedur na naszym YouTube.
VN:F [1.9.22_1171]
PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? OCEŃ GO!
Rating: 9.4/10 (8 votes cast)
Nowoczesny modny dom z dachem dwuspadowym? To możliwe! EP. 2, 9.4 out of 10 based on 8 ratings

About Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.

18 komentarzy

 1. indywidualny projekt domu

  Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /dysk3/vhosts/agn.dosieci.pl/panidyrektor.pl/wp-content/plugins/gd-star-rating/code/blg/frontend.php on line 574

  a my od pół roku szukamy firmy która poleci swój materiał na dach i elewację…. 'niestety’ dom to długa stodoła i każdy powoli się wyłamuje… o elewacji z włóknocementu zapomnieliśmy ponieważ do tego tematu to już w ogóle nikt nie chce się dotykać….

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /dysk3/vhosts/agn.dosieci.pl/panidyrektor.pl/wp-content/plugins/gd-star-rating/code/blg/frontend.php on line 574

   Pani Sylwo, nie wiem w czym może być problem – jeśli więźba na starej stodole nie jest wzmocniona, firma nie zaryzykuje budowy. Mam zupełnie za mało danych aby pomóc Pani. Być może budynek jest w złym stanie technicznym i po oględzinach majster rezygnuje? Mieli Pańswto opinię stanu technicznego wykonaną przez uprawnionego konstruktora? Czy fundamenty są wystarczające na przejęcie obciążeń od nowej więźby / pokrycia etc.. Dużo jest możliwości i powodów dlaczego tak może być…

   VN:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)

 2. Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /dysk3/vhosts/agn.dosieci.pl/panidyrektor.pl/wp-content/plugins/gd-star-rating/code/blg/frontend.php on line 574

  dlaczego nie podano źródeł zdjęć i projektów?

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)

 3. Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /dysk3/vhosts/agn.dosieci.pl/panidyrektor.pl/wp-content/plugins/gd-star-rating/code/blg/frontend.php on line 574

  Dzień dobry, studiuję Architekturę wpadłam na tą strone przy okazji szukania rozwiązań budowlano-architektonicznych do swojego projektu, mianowicie zastanawia mnie w jaki sposób można odwodnić budyek w przypadku takiego budynku jak na zdj. 12 (nie chciałabym korzystać z rynien)
  zastanawiam się co w przypadku takiego ogna wchodzącego na dach

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /dysk3/vhosts/agn.dosieci.pl/panidyrektor.pl/wp-content/plugins/gd-star-rating/code/blg/frontend.php on line 574

   Myślę, że dla domu może się to odbywać w dwojaki sposób.
   1. „Listwy” umieszczone są na zasadzie drugiej skóry – Listwy są na podkonstrukcji a materiał pod spodem jest np blachą i rynny są usytuowane jak w każdym przypadku budynku bezokapowego.
   2. Może listwy wcale nie są takie grube i jeśli to wizka, na dachu (zaraz przy przełamaniu) jest prawie niewidoczna z perspektywy człowieka szczelina odwadniająca.
   3. W przyp. 1 ta woda może być nawet odzyskiwana (jeśli spływa) w odpływach (korytach) wokół budynku –> taki conceptual design
   4. Okno – nie wiem co ma z nim być – okno jest ok – tzn nie ma tetatu technologii – są takie okna – patrz rozwiązania firmy Aluprof
   ;]
   Pozdrowienia i powodzenia!

   VN:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 2 votes)

 4. Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /dysk3/vhosts/agn.dosieci.pl/panidyrektor.pl/wp-content/plugins/gd-star-rating/code/blg/frontend.php on line 574

  Co to za domek pod 4?

  W kwestii województwa małopolskiego – przy WZ jest jeszcze pole manewru przy planie do nie ma. U mnie – Jerzmanowice-Przeginia – w planie określone jest prawie wszystko – kąt nachylenia połaci, dach wielospadowy, dwuspadowy symetryczny, wysuniecie okapów i wiatrownicy, pokrycie o fakturze dachówki, w ścianie szczytowej okna symetryczne, ściany z wyraźnym akcentowaniem linii okapu, otwory okienne prostokątne – dopuszcza się zdwojenie w ścianach kalenicowych o drobnej artykulacji,
  na szczęście kolorystyka jest sensowna – ściany jasna – dach tonacje czerw, brąz i SZARE

  i co wy na to? na pewno się da stworzyć coś fajnego i prostego – jednak patrząc na okoliczne budynki przed koszmarkami to nie chroni niestety

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /dysk3/vhosts/agn.dosieci.pl/panidyrektor.pl/wp-content/plugins/gd-star-rating/code/blg/frontend.php on line 574

   Przyznaję, że zapisy są bardzo dokładne.. Przy kiepskich planach zawsze pozostaje kwestia „słownikowa” albo „Gramatyczna” i można nawet coś wygrać, przy dobrze skonstruowanym zapisie i wielu obostrzeniach ciężko jest manewrować – prawda…
   Przeszukałam moje zasoby i akurat do tego zdjęcia nie zapisałam referencji – przykro mi – nie powiem od razu – jakbym znalazła to dorzucę!

   VN:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /dysk3/vhosts/agn.dosieci.pl/panidyrektor.pl/wp-content/plugins/gd-star-rating/code/blg/frontend.php on line 574

   Takie koszmarki, to nie wina WZ. Wyobraź sobie co by było gdyby inwestor miał wolną rękę ;)

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)

   • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /dysk3/vhosts/agn.dosieci.pl/panidyrektor.pl/wp-content/plugins/gd-star-rating/code/blg/frontend.php on line 574

    Myślę, że inwestor już ma wolną rękę. Sytuację niemal w 100% zmieniłby 1 przepis.

    ZAKAZ WPROWADZANIA JAKICHKOLWIEK ZMIAN W BUDYNKACH TYPOWYCH (Prócz wnętrza bo układy funkcjonalne są najsłabszą stroną typówki – ale najlepiej tylko działówki by nie zmieniać konstrukcji

    totalne rozwiązanie tematu. Dużo typowych jest spoko, ale zmiany wyciskane przez inwestora ZAWSZE psują budynek raz już przemyślany.

    VN:F [1.9.22_1171]
    Rating: 0 (from 0 votes)

 5. Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /dysk3/vhosts/agn.dosieci.pl/panidyrektor.pl/wp-content/plugins/gd-star-rating/code/blg/frontend.php on line 574

  Jeżeli chcecie coś zmienić na lepsze to przestańcie robić adaptacje projektów typowych zakupionych przez debili od debili „architekcin”, którzy „zasrali” tym badziewiem cały rynek . Niech wreszcie ta branża w końcu zdechnie .

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /dysk3/vhosts/agn.dosieci.pl/panidyrektor.pl/wp-content/plugins/gd-star-rating/code/blg/frontend.php on line 574

   Alleluja! Święta prawda! Co krok tylko „Dom w szczawiu 73” i „Dom w burakach 151P”… Klient przychodzi i chce od architekta adaptacji. bo taniej, bo taniej.. bo taniej… bo bez gustu, ale pal licho… oszczędza na projekcie 2-3 tysiące kupując typówkę z „adaptacja” a architekt mu nie potrafi odpowiedzieć że tego się adaptować nie da… bo to badziewie, bo trzeba by to zaprojektować od początku, bo nie pasuje, pal licho genius loci… „dom w pietruszce” pasuje do każdej Wsi…
   …. ale klient płaci…. a architekt nie ma jaj żeby odpowiedzieć „spieprzaj dziadu”

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)

 6. Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /dysk3/vhosts/agn.dosieci.pl/panidyrektor.pl/wp-content/plugins/gd-star-rating/code/blg/frontend.php on line 574

  Oni dali radę, fajny projekt i dom stoi. Dlaczego nie ma dać rady ktoś inny? http://www.horizone.com.pl/pl/projekty/dom-w-wieckowicach

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

 7. Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /dysk3/vhosts/agn.dosieci.pl/panidyrektor.pl/wp-content/plugins/gd-star-rating/code/blg/frontend.php on line 574

  O Święta Naiwności…..

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

 8. Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /dysk3/vhosts/agn.dosieci.pl/panidyrektor.pl/wp-content/plugins/gd-star-rating/code/blg/frontend.php on line 574

  Ahh – zapomniałam napisać, ze po takie dobrodziejstwa zapraszam w Bieszczady ;]

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

 9. Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /dysk3/vhosts/agn.dosieci.pl/panidyrektor.pl/wp-content/plugins/gd-star-rating/code/blg/frontend.php on line 574

  W 16 Gminach które my obsługujemy nie robimy ani zapisu o "niesymetrycznosci" ani o braku okapów ani o przesunięciach ani uskokach :D Poza tym – Zawsze można negocjować zmianę WZtki – przecież Urbanista to nie potwór i kiedy zobaczy projekt i intencje z pewnością poluzuje – jest człowiekiem przecież nie Haus-Gestapo ;] Może wiekszość ludków nie wie że WZtę można zmieniać w nieskończoność ??

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

 10. Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /dysk3/vhosts/agn.dosieci.pl/panidyrektor.pl/wp-content/plugins/gd-star-rating/code/blg/frontend.php on line 574

  właśnie: no cóż…. to wykluczenie chroni przed karykaturami (tu ich nie ma) ale ogranicza

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

 11. Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /dysk3/vhosts/agn.dosieci.pl/panidyrektor.pl/wp-content/plugins/gd-star-rating/code/blg/frontend.php on line 574

  No cóż….
  Większośc WZ-etek w woj. małopolskim wyklucza:
  – dachy niesymetryczne
  – dachy bez okapów
  – dachy z przesunietymi połaciami
  – dachy z uskokami
  c.b.d.o.
  Czyli powyższe przykłady w 95% pozostają w sferze marzeń. Niestety.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

.: PaniDyrektor.pl