Luksusowa rezydencja Cove 3 House w RPA – Willa marzeń Ep.7z20.

WillaPo długiej nieobecności wracamy do jednej z naszych ulubionych serii czyli na wskroś nowoczesnych i luksusowych rezydencji rozrzuconych po całym świecie. Ostatnio pisałam dla Was o luksusowej willi marzeń z Izraela. Dzisiaj będzie jeszcze bardziej egzotycznie ponieważ przenosimy się na sam koniuszek Afryki i południowe wybrzeże RPA. Tam czeka na nas LUKSUSOWA REZYDENCJA COVE 3 HOUSE!

luksusowa_rezydencja_willa_marzeń_luxury_house_RPA_design_project_house_on_coast_01luksusowa_rezydencja_willa_marzeń_luxury_house_RPA_design_project_house_on_coast_02

Przypomina mi ona inny budynek z naszej serii o nowoczesnych domach, który kiedyś na Pani Dyrektor dla Was opisałam – Dom z widokiem ;] Dla takich widoków trzeba jednak przenieść się na południowe wybrzeże Afryki ;]

luksusowa_rezydencja_willa_marzeń_luxury_house_RPA_design_project_house_on_coast_13

Architekciz biura SAOTA w pełni wykorzystali potencjał miejsca, w którym przyszło im projektować. Budynek z RPA to luksusowa rezydencja z widokiem na ocean, na który budynek bezpretensjonalnie się otwiera, przedłużając wnętrze o to piękne środowisko. Położona na zboczu, na południowym wybrzeżu Afryki stanowi przykład świetnej architektury. (Ciekawe, czy i u nas można by znaleźć działkę z takimi parametrami ;])

luksusowa_rezydencja_willa_marzeń_luxury_house_RPA_design_project_house_on_coast_08

Luksusowa rezydencja Jednym z założeń projektantów było dopasowanie się do istniejącej topografii i stromego zbocza klifu, na którym miał powstać budynek oraz nawiązanie materiałami zastosowanymi w wykończeniu zewnętrznym bryły do roślinności tego regionu Afryki. 

Luksusowa rezydencja to przemyślane materiały.

BryłaW elewacji użyto m.in. impregnowane drewno jako podbitkę dachu, w części ścian zewnętrznych oraz jako materiał, którym wyłożony został taras; betonowe płyty elewacyjne oraz wielkoformatowe połacie szkła idealnie wpasowują się w istniejący kanon nowoczesnych materiałów wykończeniowych. Zwróćcie uwagę na formę dachu – nowoczesny budynek niekoniecznie musi mieć płaski dach. Podobnie tutaj, ta nowoczesna, luksusowa rezydencja w części budynku ma dach jednopołaciowy tzw. pulpitowy pokryty blachą na rąbek stojący.

luksusowa_rezydencja_willa_marzeń_luxury_house_RPA_design_project_house_on_coast_15luksusowa_rezydencja_willa_marzeń_luxury_house_RPA_design_project_house_on_coast_06luksusowa_rezydencja_willa_marzeń_luxury_house_RPA_design_project_house_on_coast_14

Budynek o spójnej formie posiada przestronne i lekkie, nowoczesne wnętrze. Ta luksusowa rezydencja powstała poprzez projektowanie formy, samej bryły. W projekcie wnętrza architekci również skupili się na budynku jako na całości, nie na detalach i poszczególnych jego elementach. Takie projektowanie daje wnętrzu dużo przestrzeni – pomieszczania otwarte są jedno na drugie a samo wnętrze na zewnętrze – otoczenie budynku.

luksusowa_rezydencja_willa_marzeń_luxury_house_RPA_design_project_house_on_coast_03 luksusowa_rezydencja_willa_marzeń_luxury_house_RPA_design_project_house_on_coast_04 luksusowa_rezydencja_willa_marzeń_luxury_house_RPA_design_project_house_on_coast_05 luksusowa_rezydencja_willa_marzeń_luxury_house_RPA_design_project_house_on_coast_07

Wnętrze utrzymane jest w surowym stylu – dominuje beton architektoniczny w połączeniu z drewnem oraz dużą ilością szkła, która jeszcze bardziej pozwala otworzyć się na otaczające środowisko naturalne i piękne widoki afrykańskiego krajobrazu.

TAKIE WNĘTRZE nie jest nawet kwestią DOBORU MEBLA. To zaprojektowanie przestrzeni. Wszystko niemal jest w nim zaprojektowane i wykonane jako indywidualne dla tego projektu – oto, co daje EFEKT ;]

Luksusowa rezydencja to przemyślane projektowanie.

Całość – zarówno wnętrze budynku jak i jego zewnętrze, utrzymane są w podobnym stylu projektowym, co zapewnia poczucie ładu i harmonii. Ta architektura to nie chaotyczny projekt, w którym ze względu na możliwości i swobodę usiłuje się zrobić wszystko, kupić wszystko, wstawić wszystko ale realizacja przemyślanego celu i założenia oraz konsekwencja i spójność rozwiązania. To dzięki takim zabiegom budynek zyskuje na wartości.

Na koniec jak zwykle pokażę Wam jak wygląda projekt takiego budynku od kuchni czyli kilka rysunków technicznych dla zainteresowanych ;] Inspirujcie się!

PD Architekt pozdrawia sobotnim wieczorem z ciepłego Rzeszowa ;]

Spacer 3D po zaprojektowanym przez nas domu indywidualnym czeka na ciebie! Zapraszamy!
VN:F [1.9.22_1171]
PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? OCEŃ GO!
Rating: 10.0/10 (2 votes cast)
Luksusowa rezydencja Cove 3 House w RPA - Willa marzeń Ep.7z20., 10.0 out of 10 based on 2 ratings

About Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

.: PaniDyrektor.pl