Projekt nowoczesnego domu – Bunker House – Wille marzeń Ep.30

Nowoczesny dom – kolejny odcinek z naszej serii ’Wille marzeń’ u Pani Dyrektor – ulubiona seria o ultranowoczesnym projektowaniu, pięknych, luksusowych domach i niezwykłych rezydencjach, nietypowych rozwiązaniach i niestandardowych projektach. Dzisiaj kolejny przykład na to, jak wygląda projekt nowoczesnego domu – zobacz i zainspiruj się! Zapraszam Was do odległej, słonecznej Argentyny i domu o dość surowej i niedostępnej nazwie Bunker House – zainspiruj się!

Ukończony w 2011 roku projekt nowoczesnego domu prowadzonego przez biuro architektoniczne Estudio Botteri-Connell to prawie 300 m2 nowoczesnej powierzchni i ciekawych, niestandardowych rozwiązań w jednym budynku domu jednorodzinnego. Architekci, uwzględniając położenie obiektu w Buenos Aires, z większością słonecznych dni w roku i sprzyjającym klimacie, mogli pozwolić sobie na projekt nowoczesnego domu taki, a nie inny, odpowiadający swoimi rozwiązaniami konkretnym potrzebom Inwestorów i warunkom lokalizacji.

Zwróćcie uwagę, że Bunker House to kolejny przykład na to, że świetnie rozwiązana architektura nie potrzebuje efektownej lokalizacji bo sama w sobie wystarczająco efektowna jest ;]

Zapraszam Was zatem na wycieczkę zarówno po zewnętrzu, jak i wnętrzu nowoczesnego domu w Argentynie

zainspirujcie się nowoczesnym projektowaniem!

Na początek – strefa wejściowa i podjazd pod dom. Przygotowuję dla Was posta odnośnie projektowania formy ogrodzenia do projektu domu, gdyż dopiero te dwa elementy odpowiednio dobrane ze sobą wyglądają spójnie, a tym samym efektownie. Tutaj pierwsza inspiracja na to, jak zaprojektować odpowiednie ogrodzenie domu, nawiązujące do jego bryły i formy.

Projekt nowoczesnego domu

-Bunker House, Argentyna

projekt nowoczesnego domu bunker house inspiracje luksusowa rezydencja willa marzeń wille marzeń 01

Forma ogrodzenia Bunker House wprowadza nas poniekąd w projekt i design domu – jest podobnie minimalistyczne i surowe jak sam dom.

projekt nowoczesnego domu bunker house inspiracje luksusowa rezydencja willa marzeń wille marzeń 34

Zwróć uwagę na nowoczesne drzwi, ukryte w płaszczyźnie ogrodzenia – zainspiruj się! Luksus tkwi w szczegółach, a to właśnie detal generuje ostateczny odbiór budynku.

projekt nowoczesnego domu bunker house inspiracje luksusowa rezydencja willa marzeń wille marzeń 35

Efektowne podświetlenie liniowe strefy wejściowej budynku.

Projekt nowoczesnego domu

-to na pewno projekt Bunker House – zainspiruj się!

projekt nowoczesnego domu bunker house inspiracje luksusowa rezydencja willa marzeń wille marzeń 04

Prosty, ortogonalny projekt, oszczędny materiałowo i funkcjonalnie – projekt nowoczesnego domu.

projekt nowoczesnego domu bunker house inspiracje luksusowa rezydencja willa marzeń wille marzeń 08

Widok na jasną, otwartą kuchnię z wyjściem na taras przy basenie domu.

projekt nowoczesnego domu bunker house inspiracje luksusowa rezydencja willa marzeń wille marzeń 24

W tym domu materiały determinujące całość to materiały nowoczesne: beton architektoniczny, drewno, szkło i biel tynków. No i oczywiście wszechobecna woda ;]

projekt nowoczesnego domu bunker house inspiracje luksusowa rezydencja willa marzeń wille marzeń 02

Zainspiruj się kontrastem nowoczesnego domu Bunker House!

projekt nowoczesnego domu bunker house inspiracje luksusowa rezydencja willa marzeń wille marzeń 10

Ogródek – w tym wypadku to słowo idealnie pasuje do podmiotu, który opisuje ;]

projekt nowoczesnego domu bunker house inspiracje luksusowa rezydencja willa marzeń wille marzeń 30

Nowoczesne rozwiązania w Bunker House.

Bunkier? Mimo, iż nazwa tego nowoczesnego domu to Bunker House, to od razu przywodzi na myśl podobnie brzmiące polskie słowo 'bunkier’ -słowo o dość pejoratywnym wydźwięku. Oszczędność w zastosowaniu materiałów i samej formy bryły nawiązuje niejako do bunkru właśnie, ale według mnie w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

Niektórzy powiedzą, że ten dom jest dla nich za surowy, za prosty, za zimny… Niektórzy znajdą tu oazę spokoju, minimalizmu i ładu. Wszystko oczywiście zależne od upodobań, gustu i potrzeb, wszystko zależne od odbiorcy.

Wnętrze budynku, podobnie jak jego zewnętrze, zostało podzielone – jedna część stanowi hermetyczną, nieprzepuszczalną strefę – bunkier – schronienie, strefę intymną i prywatną, druga natomiast całkowite przeciwieństwo tej pierwszej – lekka, jasna, otwarta przestrzeń domu – ściany pełne przeszkleń, dom połączony z ogrodem, światem na zewnątrz. Prosty, oszczędny design i dobór materiałów sprawiają, że ten dom staje się jeszcze bardziej nowoczesny!

projekt nowoczesnego domu bunker house inspiracje luksusowa rezydencja willa marzeń wille marzeń 12

Nowoczesne wejście do domu – zobacz jak odbiega się od standardowych rozwiązań i zainspiruj się! Proste, i bardzo efektowne rozwiązanie!

projekt nowoczesnego domu bunker house inspiracje luksusowa rezydencja willa marzeń wille marzeń 25

Widok z części otwartej -kuchni – na zewnętrzną formę 'bunkru’ – w tym projekcie taki kontrast wcale nie przeszkadza, a poszczególne części domu wzajemnie się uzupełniają.

projekt nowoczesnego domu bunker house inspiracje luksusowa rezydencja willa marzeń wille marzeń 26

Najniższa część domu – wnętrze 'bunkru’, do którego z zewnątrz napływa woda. Zainspiruj się!

projekt nowoczesnego domu bunker house inspiracje luksusowa rezydencja willa marzeń wille marzeń 27

Designerskie przejście na tafli wody w postaci drewnianych pomostów.

Ten dom to idealny przykład architektury kontrastu – masywny, hermetyczny, nieprzepuszczalny bunkier zestawiony z lekką, otwartą formą parteru budynku – połączone ze sobą stanowią przestrzeń dostosowaną dla każdego – zarówno dla osoby, szukającej odosobnienia i spokoju, jak i dla osób ceniących sobie towarzystwo znajomych, przyjaciół.

projekt nowoczesnego domu bunker house inspiracje luksusowa rezydencja willa marzeń wille marzeń 28

Każdy detal i szczegół ma tutaj znaczenie, a wykorzystywanie niuansów takich jak choćby niewielka szczelina kształtuje całość i dodatkowo ją urozmaica.

projekt nowoczesnego domu bunker house inspiracje luksusowa rezydencja willa marzeń wille marzeń 37

Widok na nowoczesną kuchnię zestawioną obok szczelnej, zamkniętej, betonowej części domu.

projekt nowoczesnego domu bunker house inspiracje luksusowa rezydencja willa marzeń wille marzeń 41

Detal – to on generuje całościowy odbiór budynku.

Woda – jest tutaj jednym z najważniejszych elementów projektu tego nowoczesnego domu. Wprowadzona bezpośrednio do WNĘTRZA DOMU, stanowi jeden z jego integralnych elementów, nie tylko uzupełnia, ale i kształtuje całość – zobacz jak efektownie wykorzystać wodę w projekcie swojego domu! W dalszej części posta znajdziecie wyjaśnienie co, jak i dlaczego – zapraszam! ;]

Projekt – niżej pokażę Wam coś jeszcze, czego na pierwszy rzut oka w samym domu nie widać – zobaczcie w jaki sposób wykorzystana została woda opadowa w tym projekcie. Na dachu piętrowej części domu umiejscowiono otwór, przez który, wzdłuż klatki schodowej dostaje się woda opadowa zasilająca bezpośrednio basen domu. Najlepiej całą ideę pokazuje – oczywiście! – szkic odręczny! Zobacz jak wygląda projekt nowoczesnego domu i zainspiruj się! bo…

projekt nowoczesnego domu to niestandardowe rozwiązania!

Zdjęcia, zdjęcia, zdjęcia – czyli jeszcze więcej zdjęć, które na pewno Cię zainspirują – zobacz jak wygląda projekt nowoczesnego domu Bunker House i zainspiruj się!

Właśnie zauważyłam, że tym wpisem kończymy już 3 dziesiątkę serii o nowoczesnych domach ’Wille marzeń’. Mam nadzieję, że z postami o luksusowych domach jesteście na bieżące i widzieliście pozostałe 29 pięknych, nowoczesnych, luksusowych domów z całego świata.

Jeżeli nie – tym serdeczniej do nich zapraszam!

Mnóstwo inspiracji nowoczesnego projektowania z każdego zakątka świata czeka na Was u Pani Dyrektor!

 

Kliknij po wiedze z zakresu projektowania domów i procedur urzędowych.
VN:F [1.9.22_1171]
PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? OCEŃ GO!
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

About Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

.: PaniDyrektor.pl