Plan 2

Katalog Domów Typowych Ameryki EP.3 – Lata 80-te

Dziś czas na trzeci post z cyklu o amerykańskich domach typowych pt.: „Lata 80″. Zapoznaj się z poniższymi projektami, zainwestuj i stwórz swój własny projekt, uwzględniający dane warunki zabudowy. To prostsze, niż myślisz ;]

Zainspiruj się!

 

W pierwszym poście Katalog Domów Typowych z Ameryki pisałam o tym, że wiejskie domy są jednym z symboli Ameryki i charakteryzują się wygodą i dużym metrażem. W połączeniu z pięknym krajobrazem, wiejskie domy tworzą niezwykłą przestrzeń mieszkalną. Wiejskie domy, dzięki dużej przestrzeni w poziomie, niskością oraz prostemu połączeniu pokojów stwarzają wrażenie przytulności, równocześnie jednocząc całą rodzinę.

W drugim poście z serii Katalog Domów Typowych z Ameryki omawiałam 6 planów i rzutów z książki „Contemporary Home Plans” wydanej w 1988r.

Dziś omówię 4 kolejne domy prezentowane w tym katalogu – Katalog Domów typowych Ameryki.

 

Jak pisałam wcześniej, te wszystkie plany domów pochodzą z projektów powstałych w latach 30. Zaczęto wtedy zrywać z wcześniejszą tradycyjną formą uwzględniając takie nowoczesne elementy jak: płaskie dachy, otwarte przestrzenie, proste elewacje itp. Wiele z tych planów zostało później wzbogaconych o dodatki popularne w latach 80. Są to np. lofty, spa, pokoje słoneczne o szklanych ścianach, szklarnie, okna w dachu czy dodatkowe piętra.

P.S. We wpisie umieściłam dla Was odnośniki do poszczególnych postów. Znajdziecie w nich informacje o pomieszczeniach czy elementach domu amerykańskiego z mojej nowej serii 'Amerykański Dom i Wnętrze’. Jeżeli chcesz się dowiedzieć czegoś więcej na dany temat – kliknij w odnośnik ;]

Katalog Domów Typowych Ameryki.

domy_typowe_katalogi_domow_typowych_amerykanskie_domy_typowe_lata 80_projekty_1

Plan 1

Rzut 1

Rzut 1

Oddzielne wejście charakteryzują o okna z tyłu i z przodu, pokój rodzinny posiada ścięty sufit i kominek przy podwójnych oknach, a kuchnia jest oddzielona od jadalni poprzez wysepkę.

Główna sypialnia zajmuje osobne skrzydło i ze względu na taką lokalizację pozwala cieszyć się prywatnością.

Dwie sypialnie po drugiej stronie domu mają wspólną łazienkę.

Plan 2

Plan 2

Rzut 2

Rzut 2

Dzięki lokalizacji na zboczu pagórka, wszyscy mogą cieszyć się dużą ilością słońca w tym wyjątkowym domu. Najbardziej rzuca się w oczy oczywiście kształt domu i tym samym wnętrza – najciekawiej zaprojektowana jest kuchnia.

Salon posiada rozsuwane drzwi na werandę, duże okna, kominek i wbudowane półki na książki.

Wysepka w kuchni zapewnia więcej miejsca do przygotowywania posiłków, a sama kuchnia ma dostęp do werandy.

Główna sypialnia jest wyposażona w kominek, wejście na werandę oraz dużą łazienkę z prysznicem i wanną.

W jasnej suterenie znajdują się kolejne dwie sypialnie, gabinet i salon.

Plan 3

Plan 3

Rzut 3

Rzut 3

Salon znajdujący się na górze posiada kominek oraz duże okna.

Pierwsza część salonu na parterze służy jako garderoba.

Jadalnia ma wyjście na werandę i miejsce bufetowe.

Kuchnia, kącik śniadaniowy i salon są tak zaprojektowane, aby ich lokalizacja ułatwiała rodzinie codzienne zajęcia i czynności w domu.

W głównej sypialni jest łazienka, garderoba i wyjście na werandę.

Na pierwszym piętrze znajdują się dwie sypialnie ze wspólną łazienką.

Plan 4

Plan 4

Rzut 4

Rzut 4

Z holu wejściowego rozciąga się ciekawy widok na tylną werandę i pokój słoneczny, w którym ciepło gromadzi się w ceramicznych płytkach, by w nocy wydzielać ciepło.

Salon szczyci się kominkiem, dużymi oknami oraz oknem wykuszowym.

Jadalnia, idealna do urządzania przyjęć rodzinnych i spotkań towarzyskich, posiada rozsuwane drzwi wyjściowe na werandę i pokój słoneczny.

Prywatna weranda jest dostępna mieszkańcom głównej sypialni, w której znajdują się trzy garderoby oraz kompletnie wyposażona łazienka z wanną i jacuzzi.

Pani Dyrektor ma nadzieję, że zaraziła Cię skutecznie miłością do amerykańskich domów :)
 Jeżeli myślisz, że amerykański dom to Twoje marzenie i chciałbyś kiedyś w takim zamieszkać – zapraszam do posta Projekt domu amerykańskiego jako projekt indywidualny domu jednorodzinnego. Znajdziesz w nim wszystkie informacje o prowadzonych przez moje biuro projektach domków amerykańskich. 

 

Zapraszam!

Obejrzyj naszego YouTube już teraz i odkryj projekty domów indywidualnych w 3D!
VN:F [1.9.22_1171]
PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? OCEŃ GO!
Rating: 9.0/10 (1 vote cast)
Katalog Domów Typowych Ameryki EP.3 – Lata 80-te, 9.0 out of 10 based on 1 rating

About Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

.: PaniDyrektor.pl