Po co i dla kogo targi?Kto przychodzi na targi budowlane? Po co prowadzi się targi? Komu odwiedzanie targów przyda się, a komu nie jest potrzebne? Na Rzeszowskich Targach Budownictwa EXPO DOM 2015 specjalnie dla Was zorganizowałam przy współpracy partnerskich biur Strefę SPA (Strefę Porad Architekta) i o niej to pisałam szeroko relacjonując Wasze ogromne zainteresowanie. Dziś krótki reportaż z Targów i to po co, komu i na co są ;]
Widok na przestrzeń targową z balkonu II poziomu. MTR – Rzeszowskie Targi Budownictwa EXPO DOM 2015
Targi z PerspektywyDla każdego coś innego. Można podsumować w ten sposób każde Targi. Jeśli tylko jesteśmy zainteresowani tematem, znajdziemy coś dla siebie. Np. Na krakowskie targi kamieni i minerałów wybieram się już od 10ciu lat, ale kiedy tylko dane mi będzie tam pojechać wiem, czego będę szukać ;] Moździerzy z Czaroitu i ciemnego, względnie czystego i dużego ametystu do oprawienia. Nie jestem związana z branżą biżuteryjną wcale ale jak widzicie, na targach mogłabym znaleźć coś dla siebie. Czego i kto szuka na targach budowlanych?
Inwestor prywatny. W skrócie “Kowalski”, czyli osoba, która np. którzy planują zamienić mieszkanie na dom. Na targach zaznajomić się można wtedy materiałami wykończeniowymi, materiałami do budowy domu czy przedmiotami takimi jak sauna czy jaccuzi, które są już wyposażeniem domowym.
Inwestor – developer. Ten, który jest już developerem i który zaczyna. Na targach nawiazuje się bowiem kontakty!
Wykonawca,czyli osoba, która poszukuje i kontaktów i materiałów.
Wystawca – producent – pośrednik. Kiedyś, ktoś powiedział mi, że targi są głównie dla wystawców i tego by zawiązywali ze sobą kontakty. Wystawca, jak i Inwestor na Targach może chcieć poznać inne branże i porównać swój własny produkt z produktem rynkowej konkurencji.
Na rynku powoli pojawiają się inne niż tradycyjne systemy ociepleń. Nie macie do nich zaufania ale czy rzeczywiście jest sens upierać się przy styropianie? Wełna vs. Styropian to rzeczywiście coś innego ale czy przy wyborze styropian vs pianka natryskowa jest się nad czym tak długo zastanawiać?
Na Targach miejsca cieszące się największą popularnością to te, które różnią się od sąsiedztwa. Deskę kompozytową polecam Wam bez chwili zastanowienia. W naszym klimacie sprawdza się doskonale.
Po co i dla kogo są więc targi budownictwa oraz czego można się na nich dowiedzieć?
Na targach budowlanych możesz:
poznać nowe technologie
zobaczyć, co nowego w wykonawstwie
zdobyć kontakty do wykonawców i bezpośrednie kontakty do producentów – materiały budowlane zakupione bez pośredników są tańsze! Trudno o większe nagromadzenie fachowców budowlanych niż te na targach. Wszytko masz w JEDNYM MIEJSCU!
wziąć udział w sezonowych promocjach, konkursach, loteriach targowych
kupić materiały budowlane czy wyposażeniowe oraz narzędzia wykonawcze w fajnych, targowych cenach
umówić się na wizytę w biurze czy na budowie z fachowcem, który wytłumaczy naszym fachowcom, że coś czego miało się nie dać zrobić, zrobić się jednak da ;]
Bardzo ładne stoisko miał znany wszystkim BRUK-BET. Oczywiście nie stoisko sprzedaje się na targach Budo ale o jego jakości ewidentnie świadczy ilość odwiedzających. Kiepskie stoisko, niemili przedstawiciele = zerowe zainteresowanie.
A firm z piankami było kilka. Nie chodzi więc o monopol a o nową technologię.
KARCHER i jego ujednolicona identyfikacja graficzna przyciągała oko a żółty wabił spragnionych wiosny odwiedzających.
Szkło w tej postaci miałam okazję poznać już 10 lat temu w salonie przy krakowskiej Zakopiance. Te cegiełki z kwiatami to również szkło. Fajny pomysł do wnętrz w których Sanepid wymaga łatwego zmywania ;]
Nie miałam zbyt wiele czasu by porozmawiać z tą firmą ale kiedy tylko przeglądnę w weekend moje potargowe ulotki powiem o co chodzi ;]
Dlaczego jeszcze Targi?Powiedzieć można, że skoro za budowę się już zabrałeś, wiesz o temacie wszystko. Czasem warto posłuchać zdania innych, zobaczyć jak pracują, co maja do zaoferowania. Nie musisz mówić, że jakiego rozwiązania szukasz albo do jakiego jesteś przywiązany. POSŁUCHAJ- WARTO. Na Targach wszyscy są po to, by odpowiadać na Twoje pytanie bądź opowiadać o swoich usługach i produktach specjalnie dla Ciebie!
Uwielbiam modele 3D na żywo ;] Tutaj fragment przekroju przez kalenicę szkieletu drewnianego z ociepleniem. Wiele można się nauczyć w kwestiach “Budo-Inteligencji” obcując z takimi modelami ;]
Dla tych, dla których połączenia ciesielskie są piękne – 1:1 detal naroża ściany.
Moje ulubione miejsce na targach krążyło wokół naturalnego kamienia. Wiecie, że pisuję dla Świata Kamienia, wielokrotnie pokazywałam kamień w moich postach etc etc. O łupku na dachach nie było jeszcze ale może czas najwyższy o tym napisać ?? Od miłego Pana mili obserwatorzy otrzymywali łupkowe serduszka zrobione na żywo.
Łupek na dachu – wersja okrzesana i ta naturalna, nieokrzesana ;] Obie wyjątkowo piękne.
Łupek na dachProdukt, który widzicie wyżej to Łupek Cupa Pizarras -galicyjski naturalny kamień na pokrycia dachowe, za który Polska Federacja Dekarzy, Blacharzy i Cieśli otrzymała Złoty Medal Podkarpackiego Rynku Budowlanego. Bardzo cieszę się tym faktem bo, wypatrzyłam go sobie, wspierałam “duchowo” i podobał mi się od pierwszego wejrzenia ;] Ach to oko!
Targi w Rzeszowie organizował:
Troszkę więcej szczegółów jutro do końca tygodnia ;]
Kamień naturalny jest piękny! Nie warto oszczędzać na nim.
Jeśli lubicie temat Kamienia przeglądnijcie moje inne artykuły z gatunku:
Architekt o Architekturze
"Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście.
Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.