
Oczywiście zaczęłam od czegoś kompletnie powalającego czyli podwodny mega świat z Radisson Blu Hotel w Berlinie. Kapsuła ma wysokość ponad 25m i ulokowana jest w sercu hotelowego lobby.

Po ostatniej inspiracji ta wygląda dość skromnie ale wg mnie jest piękna i doskonale nadaje się do małego hotelu, biura czy restauracji.

Pomysł na akwarium w posadzce jest szczególnie piękny. Tutaj, wraz z taką lampą daje efekt innego wymiaru ;] O tych lampach już pisałam – wejdź do linku aby zobaczyć ich więcej: https://panidyrektor.pl/niezwykle-szklane-lampy-misy-wazony-i-rzezby/

Przy okazji współpracy z TROPICAL zaprojektowaliśmy sobie dwa akwaria we wnętrzu ;] Takie wyobrażam sobie w księgarni z częścią kawiarnianą. Chciałabym kiedyś usiasć z kawą i książką w takim pięknym, podwodnym, otoczeniu ;;]
Projektując akwarium jako część wyposażenia, projektant z pewnością przewidzi zarówno stronę estetyczną jak i techniczną zamierzenia. Wbudowane w ścianę podłużne akwarium obsługiwane będzie na przykład z pomieszczenia znajdującego się bezpośrednio jego za ścianą. Przygotowana od podstaw posadzka przenosząca obciążenia zarówno ruchome jak i stałe z zaprojektowanym kanałem obsługi technicznej oraz specjalnie skonstruowany strop dadzą możliwość wykonania korytka, w którym umieścić można będzie bardzo widowiskową odmianę akwarium w posadzce.

Nie podoba mi się wyposażenie tej kawiarni czy lobby ale akwarium w ścianie jest piękne. Gdyby tylko …. pozmieniać wystój, to miejsce błoby przepiękne ;]
Jak tylko macie ochotę na kilka tipów odnoszących się do wnętrza domowego – zaglądnijcie na Ep.2z3 o akwarium w domu a jeśli chcecie dowiedzieć się co to jest przepiękne akwarium w holenderskie – zaglądnijcie na Ep.1z3 ;]
PD Architekt pozdrawia Was z Rzeszowa i .. namawia do zakłądania akwariów – to takie piękne !!!
DZIĘKUJĘ RÓWNIEŻ FIRMIE TROPICAL ZA PRZEMIŁĄ WSPÓŁPRACĘ ;]!!
Przedstawiciel firmy peHa w poprzednim akwariowym wpisie właśnie na to zwracał uwagę – ze pomysły architektów wnętrz nie zawsze są do zrealizowania (albo koszty realizacji czy pielęgnacji robią z akwarium element wykreślany jako pierwszy podczas fazy wyceny realizacji).
A potem zdziwienie dlaczego akwarium tak rzadko pojawia się we wnętrzach komercyjnych.
Być może gdyby były bardziej realistycznie projektowane przez architektów wnętrz, spotykałoby się je częściej?
Weźmy pod uwagę ostatnie zdjęcie w tym wpisie. Moim zdaniem to nie jest akwarium (poza tym to może być render). To szklany kubik z piaskiem, skałkami oraz barwionymi ususzonymi koralowcami. Bez wody. Albo zalany glikolem.
Bo akwarium w takim kształcie byłoby koszmarne w pielęgnacji – chociażby prozaiczne usuwanie glonów z szyb. Czyściki magnetyczne nie czyszczą idealnie narożników, co jakiś czas trzeba włożyć rękę do środka i skrobać ręcznie.
W poprzednich wpisach duża część zdjęć to były rendery na nie wnętrza z faktycznie istniejącymi akwariami.
Miałam też okazję obejrzeć na youtube jak się robi po amerykańsku „akwaria” przeznaczone do reprezentacyjnych wnętrz. Wszystko było sztuczne – rośliny, skały, koralowce. Wiele z nich było bez ryb, bowiem woda zawierała silne środki chemiczne przeciw glonom (jak do basenów).
„Przy okazji współpracy z TROPICAL zaprojektowaliśmy sobie dwa akwaria we wnętrzu ;] Takie wyobrażam sobie w księgarni z częścią kawiarnianą. Chciałabym kiedyś usiasć z kawą i książką w takim pięknym, podwodnym, otoczeniu ;;]”
A ja bym chciała wiedzieć, jak architekt zaplanował pielęgnację takiego akwarium? Czyszczenie raz w tygodniu szyb z glonów, karmienie ryb, przycinanie roślin.
I jak rozwiązano w tak cienkim blacie oświetlenie akwarium (nawet jeśli to LEDy to musiałby to być PowerLEDy wymagające sporych radiatorów do chłodzenia)?
;] projekt w fazie designu nie zawiera szczegółów wykonawczych. Gdyby był to wykonawczy zaprosiliśmy do współpracy profesjonalistów np. Tropical i w porozumieniu z nimi opracowaliśmy szczegóły.
Tak jest z każdym designem ,]